Kim Milyoner Olmak İster’de Filistin sorusu! Kenan İmirzalıoğlu konuşmakta zorlandı

İsrail, 7 Ekim’den bu yana Gazze’ye bomba yağdırmaya devam ediyor…

Gazze’yi açık hava hapishanesine çeviren ve binlerce masumu öldüren İsrail, ateşkes için ise masaya oturmuyor.

İsrail’in Gazze’de yaptığı zulmü her alanda dünyaya duyuran ülkelerden olan Türkiye, bu acıya sessiz kalmıyor.

Bu defa ATV ekranlarında yayınlanan yarışmasında, Filistin sorusu soruldu.

İlk baraj sorusunu geçen ve ilerleyen yarışmacı Simay Doğrusoy, 300 bin TL’lik soruyu görmeye hak kazandı.

Filistin sorusu soruldu, yarışmacı çekildi

300 bin TL’lik soruda yarışmacının karşısına, sorusu çıktı. Yarışmacı, soruya cevap vermek istemeyerek yarışmadan çekildi.

Doğru cevap olan ‘A-1’in açıklanmasının ardından ünlü sunucu Kenan İmirzalıoğlu, İsrail’e tepkisini dile getirdi.

İsrail’in işgal politikasını anlattı

sözlerinde şu ifadeleri kullandı;

Bu maalesef çok tartışılıyor. Filistinliler topraklarını sattılar diye. İşte gerçek burada. Filistinli Müslümanların 48’e kadar sattığı topraklar Filistin’in toplam yüzölçümünün yüzde 1’i. Bütün yani gayrimüslimlerin de orada çünkü Hristiyan tebaa da vardı. Onların sattıkları topraklarla beraber toplamı yüzde 6’sı satılmış gayrimüslimleri de katarsak.

Filistinli Müslümanların sattıkları sadece yüzde 1. Bazıları yargıda bulunuyor ya toprakları satan insanlara destek mi olunur diye. Öyle bir şey yok. O da başka bir algının ürünü. 

Maalesef hani çok bildiğimiz Bella Hadid ile Gigi Hadid kardeşler. Babaları Filistinli. Onun babası kucak açıyor. Yahudi aileler birçok ülkeden kabul almıyor. Onlar bir gemiyle Filistin limanına geliyor. Onlar evlerine iki aileyi alıyorlar. Hadidlerin babasını annesi doğurmak için kendi ailesinin yanına gidiyor. Tekrar döndüklerinde evlerine giremiyorlar.

Kadın diyor ki; evine aldığı, beslediği o aileler tarafından artık devlet yani İsrail o devleti kurmuş silahlı bir şekilde isgal etmişler. Misafir oldukları evi de İsrail etmişler.

“Hükümetler bu konuda kendi politikalarına göre davranıyor”

İnsanın vicdanını, duygularını çok zorlayan bir süreçten geçiriyoruz. Orada ciddi bir direniş var. İnşallah bütün dünyanın da ayaklanmasıyla devletler, hükümetler, bu konuda sessiz kalabiliyor kendi politikalarına göre davranıyorlar, çünkü parayla herkesin başka bir ilişkisi var ama dünya insanları bu işe karşı çıkmaya başladı. İnşallah bu bir an evvel son bulur.

Oradaki çocuklar, kadınlar inşallah huzurlu bir ortama kavuşurlar diye düşünüyorum. Önceden açık hava hapishanesiydi Gazze şimdi sürekli bombalanan bir hapishaneye döndü. İnşallah bu vahşilik bu canilik ortadan kalkar. Göz göre göre orada çocuklara kadınlara zulmediliyor. Buna karşı çıkanlar işinden ediliyor. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu. Düşünce, fikir, basın özgürlüğü derken en büyük sansürü görüyoruz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x