Zekânızla herkesi alt edin: 30 saniye içerisinde denklemleri tamamlayarak üçgenin değerini belirleyebilir misiniz?

Zekâ testleri, basit bir soruyu eğlenceli hale getirip okuyucuların çözmesini sağlayarak eleştirel düşünme ve problem çözme becerilerini test eder. Bu tarz testlerin zekayı arttırma ve konsantrasyon becerisini geliştirme potansiyeli vardır.

Zekâ testleri çoğu zaman bir bulmacayı çözmeyi, bir şifreyi kırmayı, gizli bir nesneyi ya da hatayı bulmayı veya iki resim arasındaki farkları tespit etmek gibi sorunlar üzerine kurulur. Bugün sizler için resimdeki yuvarlak, kare ve üçgenin değerini belirlemeniz gereken ilginç bir matematik bulmacasıyla karşınızdayız.

Zekâ testleri, IQ’nuzu ölçmenin en basit yollarından bir tanesidir. Eğlenceli olmasının yanı sıra gözlem becerinizi, hızlı düşünme yeteneğinizi, analitik zekânızı ve problem çözme becerinizi test ederek zorluklar karşısında bu yeteneklerinizi geliştirmeniz için size beyin egzersizi yaptırır.

ÜÇGENİN DEĞERİNİ BELİRLEYEBİLİR MİSİN?

Yukarıdaki görselde yuvarlak, kare ve üçgen şekilleri üzerine kurulu 3 tane denklem görüyorsunuz. Burada her şeklin bir değeri bulunmaktadır. Sizden 30 saniye içerisinde bu denklemleri çözerek üçgenin değerini belirlemeniz istiyoruz.

Üçgenin değerini belirlemek için sadece 30 saniyeniz bulunuyor. Zamanınız şimdi başlıyor, görsele dikkatlice bakın ve inceleyin. Bu matematik bulmacası ile görsel ve analitik düşünme becerileriniz geliştirecek.

Üçgenin değerini belirlemek için öncelikle diğer şekillerin değerlerini bulmanız gerekiyor. Bunun için denklemleri en baştan çözerek ilerlemeniz üçgenin değerini belirlemenize yardımcı olacaktır.

Üçgenin değerini belirleme matematik bulmacası göründüğü kadar basit değil. Temel matematik becerilerinizi hatırlamanız ve en hızlı şekilde kullanmanız gerekecek. İşlem önceliği, denklem kurma gibi basit ama aklımızdan sürekli çıkan bilgilerimizi hatırlamamız gerekiyor.

Süre hızlıca akıyor. Üçgenin değerini belirlemek için önce diğer şekillerin değerlerini bulabildiniz mi? Matematik bulmacaları konusunda yetenekli olan kişiler çoktan üçgenin değerini belirlediler bile. Yoksa siz halen daha arayış içinde misiniz?

Ve süre bitti. Zaman bazen geçmek bilmediği gibi böyle durumlarda su gibi akıyor. 30 saniye bir çırpıda bitti.

Üçgenin değerini belirleyen okuyucularımızı tebrik ederiz. Matematik bilginiz halen daha taze ve sizi asla yarı yolda bırakmıyor. Yüksek matematik IQ’suna sahip olduğunuzu bir kere daha kanıtladınız. Algılama yeteneğiniz her zaman olduğu gibi yine zirvede!

Üçgenin değerini belirleyemeyen okuyucularımız ise umutsuzluğa kapılmasın. Bu matematik bulmacasını çözememiş olmanız sizi geriye atmaz. Konsantrasyon ve zaman yönetimi konusunda kendinizi geliştirmenizin bir işaretidir. Sitemizde yer alan diğer matematik bulmacalarını çözerek kendinizi geliştirebilir, süre olmayanlara süre şartı koyarak kendinizi sınayabilirsiniz.

İŞTE MATEMATİK BULMACININ ÇÖZÜMÜ: ÜÇGENİN DEĞERİ
 

Evet, üçgenin değeri 1’dir. Üçgenin değerini belirlemek için izlemeniz gereken hesaplama şekli ise şöyleydi;

Peki, siz üçgenin değerini belirleyebildiniz mi yoksa süre size yetmedi mi? Yorumlarda bizimle paylaşın!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir