Huawei Android uygulamalarını çalıştırmaya devam edecek

Son günlerde teknoloji sektöründe öne çıkan haberler fazlasıyla çarpıtıldı. Özellikle de Huawei’nin HarmonyOS üzerine planlarının dünya genelinde uygulanacakmış gibi gösterilmesi, moralleri bozmuştu. Öncelikle şunu belirtelim.

HarmonyOS işletim sistemi Internet of Everything (IoE) döneminde bu ihtiyaçlara uygun olarak geliştirilmiş bir işletim sistemidir. Akıllı ve bağlantılı özellikleri farklı cihazlarda deneyimleme imkanı sunan paylaşımlı bir dil sağlamaktadır. HarmonyOS 4 işletim sistemi 3 ay gibi kısa bir sürede 100 milyondan fazla cihaza yüklendi.  Çin dışındaki cihazlar için ise şu anda HarmonyOS dağıtımı gibi bir planlama yok.

Bu noktada, Çin dışındaki Huawei kullanıcıları EMUI işletim sistemi ile birlikte Android tabanlı uygulamalarını her zamanki kullanmaya devam edecek.

Huawei Android uygulamalarını çalıştırmaya devam edecek

Huawei tarafından Teknolojioku.com’a gelen açıklamada Türkiye’de satılan Huawei modellerinin Android uygulamalarını çalıştırmaya devam edeceği belirtildi. 

Peki bu ne anlama geliyor? Hemen açıklayalım. Çin dışındaki Huawei cihazları EMUI tabanlı Android işletim sistemini kullanmaya devam edecekler. Bu sayede Huawei cihazlarında APK ya da farklı şekillerde cihazımıza indirdiğimiz Android uygulamalarını rahat bir şekilde kullanmaya devam edebileceğiz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x