İsrail paralı askerleri sahaya sürdü: Haftada 4 bin euro

İsrail, Gazze’de katliamlarına devam ediyor; gidecek yeri olmayan Filistinlilerin sığındığı yerleri ayrım gözetmeksizin bombalıyor. İsrail ile Filistin arasındaki çatışma sertleşirken, Tel Aviv paralı asker çalıştırmaya başladı.

İspanyol gazetesi El Mundo, Rusya-Ukrayna savaşında cephede olan ve öldüğü sanılan paralı asker Pedro Diaz Flores Corrales’le röportaj yaptı.

HAFTALIK YAKLAŞIK 4 BİN EURO

Pedro, cephedeki koşullarının iyi olduğunu ve ciddi derecede para kazandığını anlattı:

“Ben de ekonomi için, para için geldim. Çok iyi para veriyorlar, iyi ekipman sunuyorlar ve iş sakin. Tamamlayıcı görevler bir yana, haftalık 3 bin 900 euro.”

İspanyol paralı asker, kendisinin Golan Tepeleri’nde görev yaptığını söyledi:

“Biz yalnızca silah konvoylarına veya Gazze Şeridi’nde bulunan İsrail silahlı birliklerine güvenlik desteği sağlıyoruz. Hamas’la doğrudan savaşmıyoruz, operasyonlara da katılmıyoruz.”

“ÇOK SAYIDA PARALI ASKER VAR”

İspanyol Pedro, bölgede kendisi gibi çok sayıda paralı asker bulunduğunu dile getirerek, “Gazze ve Ürdün sınırlarındaki kontrol noktalarının güvenliğinden biz sorumluyuz.” dedi. 

Rusya geçtiğimiz aylarda paralı asker Corrales’in öldürülmesi için 10 bin dolar teklif etmişti. Askerin adı bir reklam sitesinde ölüm ilanı şeklinde yer aldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x